Wszyscy lubimy dobrą zabawę. Jednak, zawsze pamiętajmy o naszym zdrowiu, dlatego zainwestujmy w dobrej jakości filtry. Dzięki temu uda nam się ochronić nasz organizm przed możliwe jak największą ilością substancji smolistych.

Węglowe czy papierowe

Filterki do bletek

Najpierw, weźmy pod lupę papierowe filterki do bletek. Ich największym i niepowtarzalnym plusem jest klimat, jaki zapewniają. Zginanie harmonijki z nich przenosi nas do lat 90’, kiedy tego typu filtry były najpopularniejsze. Niestety, w dzisiejszych czasach mam większą wiedzę oraz szerszą możliwość wyboru. Papierowe filtry przepuszczają niemal wszystkie szkodliwe substancje i nie stanowią żadnej ochrony dla naszych płuc. O wiele lepiej zatroszczą się o nasz organizm standardowe filterki do bletek wykonane z bawełny. Są one spotykane w już przygotowanych markowych papierosach. Zapewniają wygodę przy skręcaniu oraz już pewną barierę miedzy dymem a naszymi ustami. Kolejnym ich plusem jest łatwa dostępność. Można je znaleźć w każdym stacjonarnym sklepie sprzedającym filtry do bletek, czy nawet niektórych marketach. Nie są to jednak najlepiej filtrujące produkty dostępne na rynku. Ostatnimi czasy, sklepy internetowe zalewane są filterkami do bletek z aktywnym węglem. Cechuje je, przede wszystkim zdecydowanie większa zdolność do filtracji dymu z substancji szkodliwych. Zazwyczaj są to długie i cienki filterki przez co skręcanie jointów, czy papierosów jest zadziwiająco proste. Niektóre marki dostarczają nam również dodatkowych funkcji, jak system "cooler". Polega on na ochładzaniu dymu, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko oparzenia organizmu dymem.

Drewniane czy szklane

Na rynku mamy dużo więcej dostępnych ustników, a każdy z nich dostarcza nam różnych wrażeń. Tak, na przykład drewniane filterki do bletek mogą być nasycane aromatem chociażby owoców. Nie najgorzej spełniają swoją funkcję filtracji dymu, a ponadto urzekają nas swoim niestandardowym smakiem. Mogą być bardzo ciekawym urozmaiceniem dla naszych doświadczeń. Jeszcze jedynym rodzajem ustników są szklane filterki do bletek. Występują one w wielu ciekawych kształtach, przez co możemy je dostosować do swoich osobistych preferencji. Delikatnie spłaszczone, owalne, okrągłe kształty. Zapobiegają one przedostawaniem się do płuc wszystkiego co nie jest dymem. Jednak, nie filtrują one tak dobrze substancji smolistych, jak chociażby filtry z aktywnym węglem. Jako konsumenci możemy wybierać w wielu różnych rodzajach filterków do bletek. Niektóre są ciekawym urozmaiceniem naszych doświadczeń. Inne solidnie chronią nasz organizm. Tylko od nas zależy czego zdecydujemy się używać. Przed zakupem warto jednak poczytać dokładniej na stronie sklepu https://bongo24.pl/pol_m_Bibulki_Filtry-2306.html