Jazda motocyklem może być wielką frajdą, ale miłośnicy takiej formy podróżowania muszą przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Bez kasku na motocykl wsiadać nie wolno

Na rynku jest wiele modeli kasków, ale tylko jedna ich seria posiada idealny balans pomiędzy atrakcyjną ceną i wysoką jakością. To japońskie kaski Shoei GT-Air znane od 2013 roku. Ten produkt jest więc z jednej strony cały czas nowoczesny, ale z drugiej już sprawdzony przez użytkowników i chwalony jako bezpieczny i wygodny. Dlatego ta seria jest bardzo popularna wśród motocyklistów.

Elastyczna technologia

shoei gt-air

Skorupa kasków z serii Shoei GT-Air zbudowana jest z kilku warstw. Składa się między innymi z AIM (Advanced Integrated Matrix) oraz EPS. To dzięki temu kask jest lekki i trwały. Pozwala na to technologia łączenia ze sobą różnych włókien szklanych żywicą w jedną mocną i spójną całość. Ta metoda sprawia również, iż kaski z serii Shoei GT-Air są niezwykle elastyczne, co ma ogromne znaczenie w czasie ewentualnych wypadków, ponieważ tak zbudowana ochrona głowy może właściwie zamortyzować upadek.

Miejsce na interkom i słuchawki

Kaski z tej serii są nie tylko lekkie i elastyczne. Cechują się również wygodą i są dobrze wentylowane. Wygodę zapewnia wyściółka zbudowana z różnych warstw pianek poliuretanowych o różnym stopniu twardości. Zmienia się on w zależności od części kasku. To sprawia, że może się on doskonale dopasować się do kształty głowy motocyklisty. Kaski Shoei GT-Air są też dobrze wyciszone, mają przygotowane miejsca do zainstalowania interkomu i słuchawek.

Wlot powietrza, który przypomina spojler

Producent zadbał także o odpowiednie wyciszenie tych kasków, a także o pozostawienie wewnątrz skorupy miejsc na interkom oraz słuchawki. Wnętrza kasków są oczywiście wypinane, co ułatwia ich czyszczenie. Ponadto są one wyposażone w system pozwalający w razie wypadku na bezpieczne wyjęcie poduszek wyściółki i zdjęcie do z głowy motocyklisty. Wentylacja w Shoei GT-Air ma trzy wloty powietrza: dwa dosyć duże i jeden nieco mniejszy, który przypomina spojler, co sprawia, że nadaje mu sportowy wygląd. Używający modele kasków z tej serii na pewno nie będą więc narzekać na brak chłodnego nawiewu.

Na tor i do turystyki

Kaski Shoei GT-Air wyposażone są również w blendę, microlock i pinlock. Można je kupić w 3 rozmiarach oraz w wielu wariantach kolorystycznych. Ich zaletą jest też to, że są uniwersalne, ponieważ nadają się zarówno do szybkiej jazdy na torze, jak również do długich podróży turystycznych.