Buty Asics - historia marki i cechy charakterystyczne legendarnego obuwia

Marka Asics wiedzie prym w produkcji obuwia sportowego tak dla amatorów sportu, jak i profesjonalistów. Jak to wszystko się zaczęło? Jaka jest historia marki?

Od czego się zaczęło?

Asics buty męskie

Historia obuwia Asics rozpoczęła się w roku 1949, kiedy krótko po II wojnie światowej Kihachiro Onitsuka pragnął zaprezentować młodemu pokoleniu wojny, że możliwe jest inne życie. Młodzi ludzie, którzy doświadczyli ucisku wojny, nie widzieli dla siebie rozwiązania. Onitsuka uznał, że warto zainwestować w sport. Zaczął działać i w swojej rodzinnej miejscowości Kobe w Japonii uruchomił produkcję butów do koszykówki. Po upływie krótkiego czasu firma zajęła się produkcją butów sportowych wykorzystywanych w innych dyscyplinach sportowych. Firma Asics pierwsze buty męskie i damskie wytworzyła z zastosowaniem technologii, której zasadniczym zadaniem było zwiększenie przyczepności do podłoża. Charakteryzowały się one wklęsłą podeszwą. Inspiracją do ich produkcji była sama natura, która naśladowała funkcjonowanie przyssawek ośmiornicy. Pierwszym ważnym sukcesem i reklamą firmy było zwycięstwo w bostońskim maratonie osoby, która miała na nogach buty Asics. Nazwa marki pochodzi od pewnego łańskiego określenia, a mianowicie Anima Sana In Corpore Sano, czyli w zdrowym ciele zdrowy duch. Był to motyw wyznawany przez założyciela firmy. Pragnął on wpoić określoną zasadę innym ludziom. Sposobem na to miały być produkty wytwarzane przez firmę.

Obuwie do siatkówki

Marka Asics, buty męskie oraz damskie do siatkówki produkuje dla wielu reprezentacji, także mistrzowskich. Buty siatkarskie wytwarzane przez określoną firmę to legenda w sporcie. Wykorzystywanie wskazanego obuwia przez profesjonalistów stanowi dla produktów świetną rekomendację. Buty Asics dają bardzo dużo radości i zadowolenia podczas aktywności fizycznej. Można to sprawdzić tutaj https://e-megasport.com/zul_m_Buty-Meskie_Asics-performance-1153.html

Buty Asics do chodzenia

Firma Asics produkuje buty męskie i damskie, które bardzo dobrze sprawdzają się podczas chodzenia oraz codziennego użytkowania. Specjalne modele wytworzone są na podstawie interesującego projektu, a także niezwykle atrakcyjnych materiałów. Sprawdzą się one bardzo dobrze w nieformalnym stylu. Są także idealne na wieczorny spacer. Za przykład może posłużyć tutaj model Momentum, który przeznaczony jest dla kobiet. Wyprodukowane zostały na podstawie obuwia biegowego, dlatego zapewniają doskonałe możliwości użytkowe. Są bardzo komfortowe oraz odprowadzają ciepło na zewnątrz. Co więcej, prezentują się one bardzo dobrze. Zastosowano w nich rozwiązanie w postaci różowego zamszu oraz sznurówek w tym samym kolorze. Mogą one być łączone z wieloma stylizacjami.