Charakterystyka kasku Schuberth C4 Pro Carbon

Jest to najnowszy kask wyprodukowany przez niemiecką firmę Schuberth. Został przygotowany z myślą o najbardziej wymagających motocyklistach. Jest połączeniem najnowszych zdobyczy techniki oraz niespotykanej prepozycji wykonania. Biorąc pod uwagę kompaktową skorupę, nie przypomina on typowego kasku otwartego. Nowa wyściółka, a co najważniejsze zoptymalizowana akustyka sprawia, że model jest bardzo wygodny w różnych warunkach. Zapewnia dobre wyciszenie niezależnie od osiąganej prędkości. Co więcej, opisywany kask jest kompatybilny z systemami komunikacyjnymi SC1, a także SC2.

Cichy oraz wygodny kask Schuberth

Kask Schuberth C4 PRO Carbon to najcichszy oraz najwygodniejszy kask z podnoszoną szczęką, jaki opuścił fabrykę Schuberth. Określony produkt ma komfortową wyściółkę, która wykonana została w technologii bezszwowej. Produkt ten charakteryzuje się maksymalnym dopasowaniem do różnych kształtów głowy.

Wnętrze kasku Schuberth

Wyściółka kasku Schuberth C4 PRO Carbon wykonana została w celu komfortowego oraz pewnego dopasowania kasku do głowy użytkownika. Wszystkie wykonane tkaniny są antybakteryjne. Istotne jest także to, że szybkoschnące wnętrze można bez trudności wyprać. Co więcej, bezszwowa wyściółka centralna, a także zintegrowana lokalizacja na okulary zapewnia poczucie dużego komfortu noszenia produktu. Dobra cyrkulacja dodatkowo pozwala na chłodzenie wnętrza kasku.

Wydajna wentylacja to możliwość odetchnięcia pełną piersią

Schuberth C4 PRO CarbonW przypadku kasku Schuberth C4 PRO Carbon złożony system dużej ilości kanałów znajdujący się wewnątrz skorupy pozwala na optymalny przepływ powietrza. Ponadto, wloty w części w podbródku oraz we fragmencie czołowym umożliwiają bardzo wysoki poziom chłodzenia, a także wentylację całej głosy.

Zastosowanie najlepszych technologii - skorupa zewnętrzna

Specjalne techniki produkcji kasków pozwalają na redukcję wagi przy utrzymaniu maksymalnej stabilności. W kasku Schuberth C4 Pro Carbon zastosowano metodę Direct Fibre Processing. Polega ona na tym, że bardzo długie szpule włókna szklanego są na początku cięte na kawałki. Następnie wtłaczane do formy. W dalszej kolejności zostaje dodana dokładnie odmierzona ilość żywicy. Całość poddawana jest działaniu wysokiego ciśnienia, a także temperatury. Dzięki temu działaniu uzyskuje się skorupę, która charakteryzuje się wyjątkowo wysoką odpornością.

Podkreślić należy fakt, że wewnętrzna wieloelementowa skorupa pozwala na zapewnienie wybitnej skuteczności pochłaniania energii. Doprowadza to do tego, że jeszcze bardziej podnosi poziom bezpieczeństwa.