Odpowiednie wyposażenie sklepu jest o wiele bardziej skomplikowanym zadaniem, niż mogłoby to się wydawać. Sklep spożywczy to o wiele więcej, niż kilka półek, magazyn na zapleczu i kasa fiskalna, na której sprzedawczyni nabija kolejne produkty.

Wyposażenie sklepu to wiele urządzeń, na które podczas codziennych zakupów nie zwracamy większej uwagi, a bez których nie moglibyśmy się właściwie obejść. Dobrym przykładem takiego urządzenia są witryny chłodnicze.

Bez urządzeń tego typu nie może się obejść żaden sklep spożywczy - witryny chłodnicze świetnie się sprawują w nawet najmniejszych sklepikach. To właśnie w nich, za przeszkloną pokrywą, znajdują się wszelkie lody oraz mrożonki, wśród których przebierają klienci. Witrynami chłodniczymi często interesuję się również osoby urządzające kuchnię w restauracjach - bo w przybytkach tego typu bardzo ważna jest odpowiednia organizacja i wysokie tempo pracy. Witryny pomagają posegregować zamrożony towar i umożliwiają łatwy oraz szybki do niego dostęp.