W dobie nowych technologii życie każdego człowieka staje się szybsze, a jego wymagania wzrastają. Dzieje się tak nie tylko w zakresie życia zawodowego ale również prywatnego. Dobre nagłośnienie jest elementem kluczowym każdego spotkania towarzyskiego, jednak nie zawsze jest ono dostępne. Rozwiązaniem takiego problemu jest dobrej jakości nagłośnienie przenośne.

Na rynku muzycznym jest wiele marek produkujących różnego rodzaju głośniki, które można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. W zależności od stopnia zaawansowania potrzeby na dobre nagłośnienie przenośne można znaleźć modele, które odpowiedzą na dane potrzeby. Wszystkie modele zaopatrzone są w pilot, za pomocą którego steruje się całym urządzeniem. Ponad to posiadają one system Bluetooth i port USB, do którego można podłączyć urządzenie z nagraną muzyką, bądź kolejne nagłośnienie przenośne.

Urządzenia te charakteryzują się wysoką wydajnością i stosunkowo profesjonalną jakością dźwięku. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że są niesamowicie wydajne, a ich bateria nie ulega szybkiemu zużyciu. Kolejną zaletą nagłośnienia przenośnego jest jego niska waga. Nie przekracza ona 25 kg. Niektóre modele głośników zaopatrzone są w pasek, który ułatwia przemieszczanie się z nim z miejsca do miejsca. Inne modele posiadają wbudowane kółka, dzięki którym można ciągnąć głośniki jak walizkę. Każde nagłośnienie przenośne gotowe jest do pracy zaraz po jego włączeniu. Jest bardzo proste w obsłudze, i doskonale doda klimatu każdej imprezie. Urządzenie potrafi pracować zarówno na samym akumulatorze, jak i podczas jego ładowania. Większość zestawów wyposażona jest w bezprzewodowe mikrofony, dzięki którym można z łatwością komunikować się z ludźmi, bez potrzeby ich przekrzykiwania