W obecnych realiach rynku nowoczesnych technologii ceny podzespołów do komputera stale rosną. Chodzi między innymi o procesory, karty graficzne, czy pamięć RAM. Aby zakupić komputer, który charakteryzuje się solidną mocą obliczeniową  należy na niego wydać niebotyczne sumy pieniędzy. Zaporowa kwota często powoduje rezygnację z kupna, a użytkownikowi pozostaje korzystanie z obecnego sprzętu, który parametrami już dawno odbiega od ideału.

Używane nie znaczy gorsze

Komputery używanePowyżej opisany problem można rozwiązać w szybki i niezawodny sposób - wystarczy zapoznać się z ofertą sprzętu poleasingowego. Dostępnych jest wiele sklepów stacjonarnych oraz sieciowych, które posiadają w swoim asortymencie komputery używane. Urządzenia te często są wykupowane od prywatnych firm informatycznych lub dużych korporacji. Czy ma to znaczenie dla potencjalnego kupca? Oczywiście, że tak. Przedsiębiorcy nie pracują przecież na słabym sprzęcie, a ten udostępniony w komisie nie dość, że jest atrakcyjny cenowo, to jeszcze posiada w swoim wnętrzu solidne podzespoły.

Gwarancja

Nowy sprzęt jest najczęściej objęty 2-letnim okresem gwarancyjnym. Jeśli chodzi o komputery używane, to profesjonalne punkty leasingowe gwarantują roczną ochronę przed ewentualnymi usterkami sprzętu. Dodatkowo urządzenie przed wystawieniem na sprzedaż zostaje objęte obszerną diagnostyką, w postaci nałożenia taśmy termoprzewodzącej, czy też usunięcia kurzu.

Sprzęt na każdą kieszeń

Oczywiste jest, że cena komputera jest zależna od jego docelowego zastosowania. Komputery przeznaczone dla grafików będą z pewnością droższe niż tradycyjne urządzenia. Komisy komputerowe są idealnym rozwiązaniem dla każdego klienta. Tutaj sprzęt dla siebie znajdzie zarówno student z małym budżetem, a także przedsiębiorca średniego segmentu, dla którego liczą się jakość oraz racjonalna cena.

System operacyjny w zestawie

Każdy z komputerów wystawionych na sprzedaż w komisie ma zainstalowany system operacyjny. Jest to znakomita informacja dla potencjalnego nabywcy, ponieważ cena oprogramowania w kontekście nowego sprzętu podwyższa jego cenę. Zakup dokonany w komisie pozwala zdobyć dany model komputera w atrakcyjnej cenie, a jednocześnie likwiduje koszt związany z oprogramowaniem.

Reasumując, komputery używane oferowane przez komisy komputerowe są konkurencyjne w stosunku do nowych modeli, a ich funkcjonalność oraz działanie często nie odbiega od obecnych trendów. Drogo nie znaczy lepiej. Warto kupić taniej i cieszyć się dobrą wydajnością niż czekać na promocje w dużych sieciach ze sprzętem IT.