Łazienka to miejsce, które niewątpliwie kojarzy się przede wszystkim z wanną, kabiną prysznicową, umywalką i lustrami. Mało kto od razu myśli o meblach łazienkowych, które w gruncie rzeczy są bardzo istotnym elementem jej wyposażenia. Współcześnie, producenci oferują tak szeroki wybór tego rodzaju szafek, półek i regałów, że znalezienie tego wymarzonego może okazać się nie lada wyzwaniem. Poniżej podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów oraz jakie meble są najbardziej trendy.

Meble z połyskiem i matowe

oristoMeble łazienkowe głównie kojarzą się z połyskiem. Taką zabudowę oferuje między innymi firma Oristo. Są to meble lakierowane do wysokiego połysku, sprzedawane najczęściej w kolorze białym lub czarnym. Już sam lakier przyciąga uwagę i zapewnia niesamowity efekt wizualny. Dodatkowe zastosowanie na przykład chromowanych uchwytów tylko wzmaga to wrażenie i nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter. Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami błysku, powinniśmy zdecydować się na meble w wykończeniu matowym bądź półmatowym. Oba warianty dostępne są najczęściej w kolorach białym, czarnym oraz szarym. Warto jednak zapytać sprzedawcę o możliwość wykonania mebli w wybranym przez nas kolorze.

Umywalka wolnostojąca czy z dołączoną szafką?

Łazienka jest miejscem, gdzie przechowujemy różne rzeczy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na jak największy stopień wykorzystania wolnej przestrzeni. Świetnym rozwiązaniem w takim przypadku jest zakup umywalki wraz z dołączoną do niej szafeczką. Najczęściej, tego rodzaju meble są elementem całej serii znajdującej się w ofercie danego producenta, na przykład firmy Oristo. dlatego śmiało możemy zdecydować się na uzupełnienie wnętrza pozostałymi częściami, które się w niej znajdują. Wolnostojące umywalki za to doskonale sprawdzą się dużych pokojach kąpielowych, gdzie nie skupiamy się tyle na przechowywaniu, co na stworzeniu strefy relaksu i wyciszenia.

Mniej znaczy więcej

Jak wspomnieliśmy powyżej, w łazience liczy się miejsce, gdzie będzie można przechowywać na przykład ręczniki czy przybory toaletowe. Nie oznacza to jednak, że musimy zagracać całe pomieszczenie szafkami i regałami. W tym przypadku zasada, że mniej znaczy więcej, sprawdzi się idealnie. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu poszczególnych elementów oraz doposażenia ich w koszyki, przegródki, czy wieszaki, maksymalnie wykorzystamy ich możliwości, nie zagracając przy tym całej łazienki. Wszelkie tego typu meble łazienkowe znajdziemy między innymi u producenta mebli Oristo.