O tym, że dziecko powinno podróżować autem zapięte w foteliku samochodowym, wie z pewnością każdy rodzic. Tylko wtedy bowiem można zagwarantować mu najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jednak nie bez znaczenia pozostaje rodzaj wybranego modelu. Choć na rynku znaleźć można wiele propozycji, niektóre z nich nie zapewniają należytego komfortu jazdy, co oczywiście może stanowić źródło frustracji u malucha. Warto wtedy skorzystać z tzw. pewniaków, a takim bez wątpienia jest model Britax Romer King II LS, będący klasycznym przykładem niemieckiej precyzji.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo...

Niemieckie foteliki Romer, tworzone w ścisłej współpracy z ekspertami przemysłu samochodowego są przejawem bezpieczeństwa i komfortu – na najwyższym poziomie. Jednym z nich jest wspomniany wcześniej model Britax Romer King II LS z grupy 1, dedykowany dla dzieci od 9. miesiąca życia do około 4 roku życia. Przewożone dziecko nie może mieć więcej niż 105 cm wzrostu i 18 kilogramów wagi. Co w nim jest takiego fenomenalnego? Przede wszystkim zapewniająca bezpieczeństwo konstrukcja oraz zastosowanie innowacyjnych systemów gwarantujących komfort i wygodę – nawet podczas długich podróży. Wyposażony w sygnalizator dźwiękowy i świetlny, którego zadaniem jest ułatwienie przypięcia z zachowaniem należytego naprężenia. Co więcej, Britax Romer King II LS posiada swobodną regulację uprzęży oraz zaawansowaną ochronę boczną, która nie pozostaje obojętna na zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Na uwagę zasługuje także system pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa, które redukują energię i rozpraszają siłę, z jaką mogłyby oddziaływać na barki, biodra i miednicę.

... bez uszczerbku dla komfortu jazdy

Choć aspekty związane z bezpieczeństwem nie podlegają jakimkolwiek dyskusjom, nie można zapomnieć, że nie mogą odbywać się kosztem wygody użytkowania. britax romer king ii lsDlatego Britax Romer King II LS umożliwia swobodne odchylanie w wielu pozycjach, co znajduje zastosowanie zarówno podczas luźnej zabawy w czasie jazdy, jak i podczas drzemki. Do tego głębokie, miękkie wyściełane siedzisko oraz pokrowiec, który w razie zabrudzenia można z łatwością ściągnąć – bez konieczności demontowania pasów bezpieczeństwa. Podsumowując, fotelik Britax Romer King II LS, montowany przodem do kierunku jazdy na bazie z systemem ISOFIX to sprawdzony wybór dla osób, które w kwestii przewożenia dzieci stawiają za priorytet ich bezpieczeństwo. Za cel wyznaczają również ich wygodę, a także estetykę wykonania, którą w tym przypadku zapewniają rozmaite warianty kolorystyczne do wyboru