Coraz częściej odchodzimy od tradycyjnych spawarek, aby cieszyć się z doskonałej pracy spawarki inwertorowej. Dlaczego? Odpowiedz jest prosta, ten rodzaj spawarek jest zdecydowanie lepszy aniżeli dotychczasowe obecne na rynku spawarki tradycyjne.

Różnica jest zasadnicza, albowiem w tradycyjnych spawarkach mamy duży transformator, jaki to musimy nasycić energią 400V, zaś w urządzeniu, którym jest spawarka inwertorowa, niewielki transformatorek, jaki może zostać podłączony do każdego tradycyjnego gniazdka.

Zalety i walory

Bez wątpienia spawarka inwertorowa ma jeszcze inne zalety. Możemy w niej o wiele dokładniej ustalić źródło prądu spawania, a także mamy do czynienia ze zwiększoną częstotliwością pracy, a także niewielką masą urządzenia. Praca tego typu sprężarki przebiega w kilku etapach. Przede wszystkim zaczyna się od filtrowania napięcia przemiennego, jakie to pobierane jest z sieci. W następnym etapie dochodzi do zmiany prądu na przemienny o większej częstotliwości.

W ten sposób możemy pracować z użyciem mniejszego prądu, a tym samym urządzenie jest o wiele bardziej ekonomiczne.

Podsumowując urządzenie ma bardzo niski pobór mocy, niewielkie gabaryty, a także bardzo duży zakres prądu i regulacji oraz mniejszą awaryjność. Wadą jest wysoka cena spawarki.