Kupują nowy model smartfona z pewnością nie chcesz ukrywać go pod powierzchnią grubego, nieporęcznego etui. Na szczęście obecnie w sprzedaży znajdziesz wiele modeli eleganckich etui do telefonów wykonanych z lekkiego, a przy tym niezwykle wytrzymałego poliwęglanu lub włókna węglowego. Tego typu etui są wyjątkowo estetyczne i w wysokim stopniu zabezpieczają obudowę telefonu przed jej przypadkowym porysowaniem. Tego typu pokrowce stanowią także niezłe zabezpieczenie przed upadkami z wysokości, choć nie jest to zabezpieczenie tak dobre, jak w przypadku doskonale spasowanych z telefonem, bardzo tanich pokrowców sylikonowych.

Jeśli szukasz czegoś, co w najlepszy sposób zabezpieczy Twój telefon na okoliczność jego upadku z wysokości, najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie sylikonowe etui na telefon. Tego typu pokrowce niewiele kosztują, zapewniają pełnię swobody w korzystaniu z telefonu i wszystkich jego funkcji, zapobiegają przypadkowemu wyślizgnięciu się smartfona z dłoni i dostępne są w dziesiątkach różnych wersji kolorystycznych. Dla niektórych osób tego typu etui na telefon może wydać się jednak mało wyrafinowane, nie pasujące do nowych, drogich wersji markowych smartfonów. Jeśli zatem szukasz czegoś bardziej wyrafinowanego, warto byś rozejrzał się za pokrowcami materiałowymi, a także tymi wykonanymi ze skóry naturalnej.

Skórzane etui na telefon to elegancki rodzaj pokrowca, szczególnie cenionego przez mężczyzn. Oczywiście w sprzedaży znaleźć można również skórzane pokrowce na telefony dla kobiet, ale panie częściej decydują się na kupno pokrowców materiałowych, wykonanych z dobrej jakości tkanin. Popularnymi wśród pań rodzajami takich pokrowców są różnego rodzaju woreczki, a także pokrowce w formie poręcznych kopertówek lub portmonetek. Pewną wadą takich pokrowców jest ich gorsze spasowanie z telefonem, mniejsza wygoda obsługi telefonu opakowanego w tego typu pokrowiec, a także mniejszy poziom ochrony telefonu. Oczywiście skórzane i materiałowe etui na telefon ochronią go przed porysowaniem, ale nie zabezpieczą go przed konsekwencjami upadku z wysokości.

Dla osób, którym zależy na daleko idącej personalizacji używanego przez nich smartfona, polecane są wersje plastikowych etui do telefonów. Takie plastikowe obudowy mogą wydać się nieco tandetne, ale pozwalają na ubranie telefonu w grafikę dowolnego rodzaju. W sklepach zajmujących się sprzedaż tego typu etui, zwykle do wyboru mamy setki różnych wersji kolorystycznych, motywów i grafik, co pozwala na łatwe znalezienie pokrowca najlepiej pasującego do charakteru danej osoby.