Ludziom, którzy lubią spędzać aktywnie czas, niestraszne są zimowe dni. Energiczne i ciekawe świata osoby chętnie wyjeżdżają w weekendy pospacerować po lesie lub zwiedzić niedalekie miasteczka. Często planują również dłuższe wyjazdy, na których odpoczywają w górach lub jeżdżą na nartach. Jednak, aby zorganizowana wycieczka była udana, musimy pamiętać o skompletowaniu odpowiedniej garderoby. Jakie elementy ubrania warto kupić przed pierwszą zimową wyprawą?

Ciepła kurtka, która wytrzyma wiele

Na zimowej kurtce nie wolno oszczędzać. Wierzchnie okrycie nie może być byle jakiej jakości, ponieważ to od niej zależy często nasz komfort, a nawet bezpieczeństwo w czasie, gdy jesteśmy daleko od domu. Jeżeli w głębokim lesie złapie nas zimny deszcz, śnieg lub się zgubimy, będziemy w ogromnych tarapatach. Z tego powodu, dobrze jest wybrać taką kurtkę, która nie zawiedzie nas nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Idealna zimowa kurtka wyjazdowa na zimę powinna być ciepła, nieprzemakalna i odporna na uszkodzenia. Jeżeli zima nie jest bardzo mroźna, możesz wybrać lekką kurtkę z tkaniny Gore-Tex. Tego typu odzież jest kosztowna, ale też niezwykle wytrzymała i będzie dobrze chronić Cię przed wiatrem oraz deszczem. Poza tym, nawet w zimniejsze dni sprawdzi się doskonale, jeżeli ubierzemy się warstwami. Pierwsza warstwa to podkoszulka, następna - bluzka. Trzecią warstwą może być sweter lub bluza, a na wierzch najlepiej sprawdzi się oczywiście kurtka. Kurtka Gore-Tex ma też tę zaletę, że waży niewiele i nie krępuje ruchów osoby, która ją nosi.

ciepła bieliznaNiezawodna bielizna

Zimą aktywnym osobom z pewnością przyda się ciepła i wygodna bielizna Icebreaker. Odzież Icebreaker powstaje z wełny merynosów, którą ze względu na niecodzienne właściwości uwielbiają podróżnicy. Ten rodzaj wełny sprawia, że wykonana z niej bielizna jest termoaktywna i bardzo komfortowo się ją nosi. Termoaktywność oznacza, że bielizna Icebreaker nie tylko zapewni Ci odpowiednią dawkę ocieplenia, ale też będzie pochłaniać wyprodukowaną podczas wysiłku wilgoć. Jeżeli spocisz się podczas intensywnej wycieczki, bielizna Icebreaker wchłonie nadmiar wilgoci i zabezpieczy Cię tym samym przed wychłodzeniem.

Nieprzemakalne rękawiczki

Podczas zimowych spacerów lub uprawiania zimowych sportów, zdarza nam się dotykać śniegu rękoma – czasami z powodu nagłego upadku, a czasami po prostu dlatego, że chcemy pobawić się ze znajomymi czy dziećmi śniegiem. Zwykłe rękawiczki, gdy przemokną, nie będą w stanie nas ogrzać. Porządne nieprzemakalne rękawiczki ochronią nas przed dotkliwym zimnem, dlatego nie ulega wątpliwości, że warto je kupić.