Ubiór motocyklisty jest niezwykle ważny, ponieważ w przeciwieństwie do kierowcy auta, motocyklista nie jest chroniony przez pancerz pojazdu. W czasie jazdy motocyklem można liczyć na własne umiejętności, jakość posiadanego sprzętu oraz ubiór. Jeśli chodzi o ostatnią kwestię musimy wziąć przede wszystkim pod uwagę odpowiedni kask oraz buty motocyklowe.

Dlaczego buty motocyklowe są tak ważnym elementem ubioru motocyklisty?

Jeśli chodzi o kask, większość osób zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo jest ważny. Trochę gorzej sprawa wygląda z obuwiem, ponieważ jest to dość często zaniedbywana kwestia. Tymczasem buty mogą ochronić przed różnymi obrażeniami kończyn podczas wypadku. Oczywiście żadne buty nie zabezpieczą nas przed zagrożeniami na drodze, ale odpowiednia para pomoże nam obniżyć ryzyko niebezpiecznych skutków.

Jakie buty motocyklowe powinniśmy wybierać?

Obuwie dla motocyklistów jest dzielone na dwie główne kategorie: buty niskie oraz wysokie. W przypadku butów niskich cholewka kończy się niewiele ponad wysokość kostki, a w modelach wysokich sięga znacznie wyżej. Lepsze funkcje ochronne pełni zawsze para z wyższymi cholewkami. Niskie buty to większa przewiewność oraz swoboda ruchu. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór obuwia specjalistycznego, które produkują obecnie najlepsze marki. Pomimo wysokiej cholewki, ich materiał zapewnia odpowiedni stopień dostępu powietrza oraz przewiewności. Poza tym, takie buty są na tyle elastyczne, że nie krępują ruchów.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu odpowiednich butów należy zwrócić uwagę na specjalne ochraniacze. Jeśli jest ich odpowiednio dużo, mamy pewność, że nogi będą dobrze chronione. Pamiętajmy jednak o dokładnej przymiarce i sprawdzeniu butów, ponieważ takie ochraniacze mogą krępować ruchy. Buty muszą służyć do jazdy, ale również umożliwiać swobodne chodzenie. buty motocykloweKolejnym ważnym elementem, który posiadają buty motocyklowe są specjalne wzmocnienia, które umieszcza się w miejscu, gdzie stopa ma styczność z częściami motocykla. Nowością są buty, w których można stosować wymienne elementy. Dzięki temu możemy zainwestować w droższe buty bez obaw. Jeśli podeszwa ulegnie zniszczeniu bez problemu ją wymienimy. Aby znaleźć odpowiedni model obuwia należy się liczyć ze sporymi kosztami. Jeśli jednak zamierzamy jeździć motocyklem na co dzień powinniśmy przemyśleć zakup dobrej jakości wyposażenia, które zapewni nam bezpieczeństwo oraz komfort podczas jazdy. To szczególnie ważne, biorąc pod uwagę poruszające się na szosach samochody, gdzie w razie kolizji motocyklista ponosi bardzo duże ryzyko dla zdrowia i życia. Buty motocyklowe możesz znaleźć tutaj:  https://www.metalroute.pl/pol_m_Ciuchy-motocyklowe_Buty-motocyklowe-393.html