Jeżeli jesteś właścicielem dużej firmy lub fundacji, albo zajmujesz w niej stanowisko menadżerskie, być może spotkałeś się już z potrzebą stworzenia jakieś produkcji filmowej na jej potrzeby. Przekaz filmowy najszybciej i najłatwiej trafia do ludzi. Umożliwia to reklamę i sprzedaż produktów, informowanie dużej grupy odbiorców o ważnych wydarzeniach, rozwijanie świadomości marki, a w przypadku użytku wewnętrznego – wdrażanie i szkolenie nowych pracowników. Tradycyjne produkcje filmowe są w porządku, ale animowane filmy mogą okazać się nierzadko jeszcze lepszym wyborem.

Przewaga animacji 3D nad tradycyjnymi filmami

Animacje 3D mają tę przewagę nad tradycyjnymi produkcjami, że dzięki ich wykorzystaniu, jesteśmy w stanie przedstawić praktycznie wszystko. Możliwość przedstawienia produktu z różnych perspektyw czy szczegółowej budowy używanych maszyn to niewątpliwe zalety tego rodzaju animacji. Jeżeli zadanie stworzenia takiej animacji zlecicie profesjonalnej firmie to efekt z pewnością spełni Wasze oczekiwania.

Reklama produktu

Animowana reklama nadaje się do wykorzystania w różnych źródłach do promocji produktów czy usług. Taką reklamę można wyemitować w telewizji, opublikować na serwisie YouTube czy umieścić na firmowym profilu Facebook. Jeżeli reklama zostanie wykonana estetycznie, z pomysłem i z humorem, istnieje duża szansa na to, że użytkownicy będą ją rozpowszechniać sami, poprzez udostępnianie jej w mediach społecznościowych. Dzięki animacji 3D, do tradycyjnej reklamy możecie dodać również fantastyczne efekty specjalne, które pozwolą stworzyć klimat niemożliwy do osiągnięcia z wykorzystaniem naturalnych środków. Dzięki niej, z łatwością przedstawicie też budowę skomplikowanego urządzenia czy sposób jego działania. Przykładowo, nie jesteśmy w stanie nagrać tego, w jaki sposób działa ogrzewanie czy jak pachnie odświeżacz powietrza. Animacja 3D pozwala na symboliczne przedstawienie takich nieuchwytnych okiem kamery zjawisk takich jak ciepło czy zapach.

animacje 3dFilmy szkoleniowe dla pracowników

Filmy szkoleniowe to całkiem dobry sposób na szybkie i efektywne wdrożenie nowych pracowników. Zawarte w nich animacje mogą pokazać pewne elementy, które nie są widoczne gołym okiem np. szczegółową budowę zaawansowanych maszyn. Same plany czy instrukcje nie są zbyt obrazowe, a film animowany 3D umożliwia ich przestrzenne zobrazowanie. Dzięki temu, nowi pracownicy będą mieli jasność co do ich konstrukcji. Dodatkowo, filmy szkoleniowe zmniejszają zaangażowanie pracowników z dłuższym stażem pracy, dzięki czemu nie muszą oni odrywać się tak często od swoich podstawowych obowiązków.