Miłośnicy minimalizmu oraz nowoczesnego stylu z pewnością pragną stworzyć łazienkową przestrzeń o estetyczno-użytkowych względach. Głównym elementem każdej funkcjonalnej łazienki jest oczywiście prysznic. Chcąc stworzyć wygodne oraz bezpieczne miejsce do kąpieli w naszej łazience warto zastanowić się nad modelem prysznica oraz na poszczególnych jego częściach. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się prysznice bez brodzika. Zalet z posiadania tego typu modelu prysznica jest wiele, zwłaszcza, gdy zależy nam na stworzeniu nowoczesnej oraz funkcjonalnej przestrzeni. Jedną z propozycji, którą można wykorzystać decydując się na prysznic bez brodzika jest odpływ liniowy. Tego typ odpływu to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale i również element, który wzbogaci wystrój łazienkowej przestrzeni.

Dla dużych i małych łazienek

Jeśli powierzchnia naszej łazienki nie jest zbyt duża, warto zadbać, aby wyposażenie, które się w niej znajdzie nie pomniejszyło przestrzeni. Z tego względu wybór prysznica bez brodzika jest świetnym wyborem dla łazienek o małym metrażu. Odpływ liniowy świetnie odnajdzie się również w salonach łazienkowych, gdzie prysznic może pochwalić się większymi rozmiarami.

odpływy linioweElegancja i spójny wygląd

Odpływy liniowe to najczęściej metalowe elementy, które dopasować można pod kolor kabiny prysznicowej. Z tego względu prezentacja prysznica, zwłaszcza, gdy ściany kabiny są przezroczyste może okazać się bardzo atrakcyjna. Oprócz koloru producenci tego typu odpływów oferują również różne kształty elementów odprowadzających wodę. Nakładki na odpływ w podłodze można dopasować ze względu na własny pomysł oraz projekt wyglądu kabiny prysznicowej.

Bezpieczeństwo

Decydując się na kabinę bez brodzika zadbamy o bezpieczeństwo podczas kąpieli naszych starszych domowników. Wiele osób w podeszłym wieku ma problem z poruszaniem się, dlatego kąpiel w łazience powinna być dla nich przede wszystkim wygodna. Odpływ liniowy to również świetny element, który wmontowany na równi z podłogą uniemożliwi poślizgnięcie lub potknięcie się podczas brania kąpieli.

Nowoczesny design

Chcąc zadbać o nowoczesny, designerski wystrój w licznych sklepach znaleźć można podświetlane modele odpływów liniowych. Część z nich jest przeznaczona do zastosowania w ścianie, jak i w podłodze. Największym zainteresowaniem cieszą się odpływy z podświetleniem ledowym w różnych kolorach.

Higiena

Odpływ tego typu bardzo prosto jest umyć, ponieważ górna część jest najczęściej zdejmowana. Bez problemu można zatem wymyć zalegający brud pod górną częścią odpływu. Nakładka to również element, który wykonany jest ze stali nierdzewnej. Dzięki temu możemy być pewni, że będzie to dodatek na wiele lat.