Istnieją pewne przedmioty, które powinien posiadać każdy kierowca. Podobnie rzecz ma się do właścicieli warsztatów samochodowych czy miejsc przeglądu aut. Wówczas każdy specjalistyczny przedmiot może nam być bardzo przydatny. Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się na drodze, zatem lepiej być przygotowanym.

Trwałe i wytrzymałe

obejmy zaciskoweMówi się, że każdy kierowca powinien mieć przynajmniej dwie sztuki tego pomocnego przedmiotu. Najlepiej samemu to ocenić. Bywa, że w pobliżu pojawia się warsztat samochodowy i wtedy sytuacja jest dużo prostsza. Obejmy zaciskowe są bardzo proste w montażu. Pomocą w ich użytkowaniu będzie też śrubokręt, który pozwoli je odpowiednio dokręcić. Takie obejmy zaciskowe są odporne na nieprzyjazne warunki atmosferyczne oraz wytrzymałe. Niestraszna im także temperatura, która bywa przecież zmienna. Mogą przebywać w temperaturze minus 80 stopni Celsjusza czy też ponad 500 stopni Celsjusza i nic im się nie stanie.

Do czego ich użyć?

Obejmy zaciskowe mogą być sporą pomocą na przykład w sytuacji wymiany płynu chłodniczego. Najlepiej sprawdzą się wtedy te metalowe. Czasem nie można usunąć płynu z chłodnicy w znany i tradycyjny sposób, czyli przez odkręcenie kranika w chłodnicy. Wtedy możemy odłączyć dolny wąż i w taki sposób usunąć płyn. W autach niejednokrotnie stosowane są obejmy zaciskowe, które z czasem są już w coraz gorszej kondycji. Mogą już zardzewieć czy zepsuć się w inny sposób. Nowa obejma zaciskowa sprawia, że nasze problemy z autem mogą być mniej uciążliwe. Jeśli nasza nagrzewnica wymaga również wymiany, to możemy skorzystać z obejmy zaciskowej. Niekiedy nagrzewnica może się szybciej zużyć, jeśli w układzie chłodzenia stosowaliśmy wodę. Wówczas może się nam przydarzyć korozja, która bywa sporym problemem. Przy wymianie filtra obejmy zaciskowe także nam pomogą. Wystarczy wybrać opcję z małą średnicą. Taka obejma zaciskowa, zwłaszcza w mocniejszej i trwalszej opcji, z pewnością zapobiegnie wyciekom paliwa czy innym nieprzyjemnościom  Nowe obejmy zaciskowe przydają się również przy czyszczeniu przepustnicy. Układ auta będzie lepiej chroniony dzięki nowej obejmie zaciskowej. Wówczas mamy pewność, że wszystko odpowiednio działa i jest wystarczająco szczelne. Uszkodzony układ wydechowy auta także podziękuje nam za obejmy zaciskowe.   Nowe obejmy zaciskowe to element, który warto zawsze mieć pod ręką. Wybierajmy te o różnych średnicach. Zarówno większe, jak i mniejsze mogą być pomocne przy problemach z autem. Jeśli będziemy przygotowani, to zawsze wyjdziemy z kłopotów obronną ręką!