Kontrola położenia pojazdu

Możliwość precyzyjnego określenia położenia danego pojazdu, jest niezwykle istotna dla właścicieli firm, zwłaszcza transportowych. Pozwala na szybką reakcję w razie pojawienia się problemów. Obecnie dostępne są rozwiązania, które wychodzą na przeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Niezbędny w transporcie i logistyce

monitoring pojazdów

Monitoring pojazdów GPS to rozwiązanie, które coraz częściej wybierają nie tylko duże firmy, specjalizujące się w transporcie oraz logistyce, ale również te mniejsze. System monitoringu, związany był głównie z przedsiębiorstwami posiadającymi bardzo duże floty pojazdów. Jednak nowoczesne rozwiązania techniczne, które są oparte na technologii mobilnej udowadniają, że przydaje się on również w w firmach średnich oraz małych. Doskonale sprawdza się jako lokalizator pojazdów oraz narzędzie usprawniające codzienną pracę. Monitoring pojazdów GPS, umożliwia zdobycie wszelkich danych, związanych z pozycjami, a także parametrami i osiągami pojazdów. Jednym z najczęściej pojawiających się problemów właścicieli firm transportowych, jest temat uczciwości kierowców. Tu pojawia się narzędzie, które pozwoli na kontrolowanie i usprawnienie wydajności poszczególnych działań. Jest nim system monitorowania, oparty na technologii GPS. Nowoczesne aplikacje pozwalają analizować zużycie paliwa, czas pracy oraz moment uruchamiania i wyłączania silnika. Generowane raporty, stanowią solidną podstawę, do oceny jakości pracy każdego z kierowców.

System zarządzania flotą pojazdów

Zalety lokalizatora GPS trudno przecenić. Monitoring pojazdów, to system pozwalający na określenie położenia danego samochodu praktycznie w dowolnej chwili. Zamontowanie takiego urządzenia i oczywiście poinformowanie o tym kierowców, powoduje że kontrolują oni prędkość poruszania się, co ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Mają bowiem świadomość tego, że czuwa nad nimi odpowiedni system monitorujący i w obawie przed konsekwencjami, zachowują ostrożność w poruszaniu się. Posiadając lokalizator GPS, mamy szybki i łatwy dostęp do informacji za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej. Pozwala ona, na szybką reakcję właściwie z każdego miejsca na świecie, przez całą dobę. Lokalizatory GPS pomogą nam wskazać miejsce, w którym znajduje się nasze auto. To może pomóc w odzyskaniu skradzionego samochodu. Sprawdzi się także, gdy pożyczamy wóz znajomemu. Monitoring GPS to bezpieczeństwo i kontrola nad pojazdem, co jest niewątpliwie głównym i najważniejszym argumentem przemawiającym na jego korzyść i nie ma tu znaczenia, czy mowa o samochodzie ciężarowym, przewożącym ciężkie załadunki, czy też o samochodzie osobowym, prywatnym, będący własnością zwykłego Kowalskiego.  Można poszukać tutaj https://juwentus.pl/pl/male-i-srednie-firmy/monitoring-samochodow-i-motocykli