W gospodarstwie rolnym zdarzyć się może, że szyba traktora zostanie uszkodzona. Skracanie trawy kosiarką rotacyjną co prawda jest skuteczne, jednak często niebezpieczne, bowiem może dojść do sytuacji, w której pod ostrza dostanie się kamień, a ten wyrzucony z ogromną prędkością uderzy w szybę. Uszkodzenia są wówczas na tyle poważne, że konieczna jest jej wymiana. W jaki sposób to zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule.

Zmierzenie szyby w ciągniku

Przy intensywnym użytkowaniu czy podczas chwili nieuwagi przytrafić się może sytuacja, w której wymiana szyby w ciągniku okaże się konieczna. Jednym z najtrudniejszych kroków w takim przypadku jest wybór odpowiedniej szyby. Szyba New Holland może okazać się w takiej sytuacji trafnym wyborem. Wcześniej konieczne jest jednak dokładne sprawdzenie wymiarów. Najlepiej zrobić to za pomocą dobrej miarki taśmowej, która charakteryzuje się tym, że wszelkie wymiary mogą być dokonywane w pojedynkę. Jednak jeśli nie jesteśmy pewni co do dokładności, warto poprosić znajomego lub członka rodziny o pomoc. Rozmiar szyby jest bardzo istotny, bowiem w innym przypadku jej zamontowanie okaże się niemożliwe. Alternatywnym rozwiązaniem może okazać się podanie modelu traktora, o ile kabina w żaden sposób nie była przerabiana. Wówczas kompetentny sprzedawca powinien nam pomóc dobrać odpowiednie wymiary.

Jak zamontować szybę do traktora?Montowanie szyby w traktorze

Kiedy zdecydujemy się na zakup odpowiedniej szyby New Holland, możliwy jest transport wprost pod nasze drzwi. W przypadku, gdy szyba New Holland trafi już pod nasz adres, przychodzi pora na jej montaż. Z reguły po bokach posiada ona specjalnie wykonane otwory, dzięki którym możliwe jest przykręcenie jej do ramy. Potrzebujemy do tego odpowiednich śrubek, które często dostaje się w komplecie. Czasami możemy je znaleźć odkręcając poprzednią szybkę. Warto nałożyć po brzegach dużą ilość silikonu, ewentualnie specjalnego kleju do szyb, aby zapewnić dostateczną szczelność. Dzięki temu szyba New Holland poradzi sobie nawet z najcięższymi warunkami atmosferycznymi. Nawet najbardziej intensywny, rzęsisty deszcz nie zatrzyma szyby New Holland. Teraz pozostaje nam odpowiednio dokręcić szybę i sprawdzić, czy jest odpowiednio zamontowana. Po chwili ciągnik ponownie nadaje się do użytkowania. Ciekawym rozwiązaniem, dzięki któremu będziemy czuli się znacznie bardziej komfortowo, nawet podczas największych upałów, jest mechanizm uchylania szyby tylnej. Co prawda w nowych modelach jest to standard, jednak w przypadku starszych egzemplarzy warto się tym zainteresować.