Kiedy mówimy o robotach, myślimy o gigantycznych maszynach, które budują samochody lub hollywoodzkich monstrach zbyt skomplikowanych, aby były prawdziwe. Roboty znajdują się w naszym codziennym życiu w zaskakująco wielu miejscach, od automatycznych urządzeń do czyszczenia basenów po zabawki dla dzieci. Dzisiaj nauczyciele używają robotów i robotyki, aby uczyć swoich uczniów w nowy sposób.

Roboty są angażującym, praktycznym sposobem nauczania przedmiotów takich jak matematyka i informatyka. Podczas gdy roboty używane w salach lekcyjnych nie strzelają laserami z oczu, okazują się dość prostym sposobem na złapanie i zachowanie uwagi klasy. Kursy robotyki dla dzieci mogą być również świetnym pierwszym krokiem do tego, aby dziecko postanowiło w przyszłości zostać naukowcem – a jest to przecież fantastyczna kariera.

Nauka matematyki

Matematyka może być bardzo trudnym tematem dla dzieci, zwłaszcza gdy materiał zaczyna wychodzić poza podstawowe pojęcia. Dziś centra edukacyjne i szkoły w całym kraju wprowadzają kursy robotyki dla dzieci, aby pomóc uczniom w przyswajaniu zarówno podstawowej, jak i zaawansowanej matematyki. Roboty mogą zapewnić interaktywny sposób nauczania dzieci matematyki w konkretnym kontekście, odchodząc od tradycyjnego i dość abstrakcyjnego sposobu nauczania. Uczniowie mogą na własne oczy zobaczyć, jak proste pojęcia matematyczne, takie jak dodawanie i odejmowanie, a także bardziej zaawansowane koncepcje, takie jak proporcje, wpływają na to, jak robot reaguje na otoczenie.

Kursy robotyki dla dzieci

Oswajanie z nauką

Nauka jest sercem całej robotyki. To badanie naszego wszechświata, zarówno fizycznego, jak i naturalnego, a roboty pomagają nam zrozumieć to lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Przemierzający Marsa Curiosity, robot przeznaczony do eksploracji, odsyła informacje o planecie, których naukowcy na Ziemi nie byliby w stanie zebrać w inny sposób.

Kursy robotyki dla dzieci mogą więc posłużyć jako pretekst do przybliżenia dzieciom tego tematu. Budowanie i praca z robotami mają wiele do zaoferowania dzieciom. Uczenie się, jak roboty są zasilane, pomoże dzieciom przyswoić naukowe teorie dotyczące energii elektrycznej i słonecznej. Używanie robotów do podnoszenia przedmiotów może wzmocnić zrozumienie przez dziecko koncepcji fizyki, takich jak siła i napięcie. Budowanie robota od podstaw i sprawdzanie, jak różne materiały wpływają na zachowanie danego robota, uczy dzieci najbardziej podstawowych aspektów nauki: obserwacji i eksperymentowania.