Co trzeba wiedziesz, kupując części do Jaguara?

Jaguar to jedna z najstarszych marek luksusowych samochodów osobowych i sportowych, z brytyjskim rodowodem. Dziś marka Jaguar należy do indyjskiego koncernu motoryzacyjnego Tata Motors, ale pojazdy z charakterystycznym logo, wciąż cieszą się dużą popularnością wśród miłośników eleganckich samochodów z bogato wyposażonym wnętrzem. Z uwagi na produkcję wybranych modeli Jaguarów w niewielkim nakładzie egzemplarzy (w porównaniu do wiodących na rynku producentów), pojazdy tej marki są w naszym kraju dość rzadko spotykane, a oryginalne części Jaguar mniej dostępne dla przeciętnego kierowcy. Co zatem warto wiedzieć, jeśli jesteśmy właścicielem samochodu tej marki i właśnie szukamy do niego części zamiennych?

części jaguarCzęści do Jaguara – nowe czy używane?

Wiele modeli Jaguarów, jakie można spotkać na polskich drogach to już modele zabytkowe, w związku z czym dostęp do oryginalnych części pasujących do tych modeli jest mocno ograniczony. W przypadku takich aut będziemy często zmuszeni do sięgania po zamienniki lub żmudnego poszukiwania części przez internetowe portale aukcyjne, również te międzynarodowe. Jeśli jesteś właścicielem nowszego modelu samochodu tej marki, części do Jaguara najłatwiej znaleźć przez serwisy samochodowe specjalizujące się w naprawach brytyjskich samochodów lub bezpośrednio w sklepach z częściami samochodowymi ( np. http://www.gsp24.com/czesci-jaguar.html), które zajmują się sprzedażą części do Jaguarów lub do innych luksusowych marek samochodów osobowych czy sportowych. Używane części Jaguar, zwłaszcza w odniesieniu do najnowszych modeli samochodów tej marki, są mniej dostępne, a jeśli już takie części znajdziemy, warto upewnić się, co do legalności ich pochodzenia.

Wybór właściwych części

Gdy już znajdziemy sklep, zajmujący się sprzedażą części Jaguar, przed złożeniem zamówienia na konkretny podzespół, powinniśmy upewnić się, czy będzie on w pełni kompatybilny z używanym przez nas modelem pojazdu. Samochody osobowe, nawet w ramach jednego modelu i rocznika, mogą różnić się charakterystyką zastosowanych w nich części. Dlatego kupując części do Jaguara, podobnie jak w przypadku innych modeli pojazdów osobowych, informujemy sprzedawcę nie tylko o rodzaju części, jaką chcemy kupić, ale także podajemy dokładną datę produkcji naszego samochodu, pojemność jego silnika, a w razie potrzeby także inne dane potrzebne do jego precyzyjnej identyfikacji. Dzięki temu zamówiona część będzie idealnie dopasowana do naszego samochodu i nie będziemy tracić czasu na jej wymianę, na tę właściwą. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy części do samochodu zamawiamy przez Internet, a ich dostawa zajmuje dużo czasu.