Być może nie wydaje się to wielkim problemem, ale dobranie odpowiedniego i ergonomicznego krzesła do biura będzie miało wpływ na nasze zdrowie i komfort. Siedzenie przez dłuższy czas może nadwyrężać plecy i kręgosłup, co z kolei może powodować problemy zdrowotne oraz poważny dyskomfort. Dlatego dobrze jest się porządnie zastanowić przed zakupem tego rodzaju mebla. Jak wybrać odpowiednie, ergonomiczne krzesło biurowe, które pomoże nam uniknąć tych problemów zdrowotnych, poprawi postawę i będzie po prostu wygodne? Na szczęście nowoczesne fotele biurowe występują w tylu wersjach i rozmiarach, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kilka wskazówek na temat jak tego dokonać, znajdą Państwo poniżej.

Na co zwrócić uwagę?

Najważniejszą sprawą jest możliwość regulacji wysokości krzesła – w dobrym fotelu wysokość powinna być w pełni regulowana, a siedzisko powinno łatwo się przesuwać w górę lub w dół. Ta regulacja pozwoli osobom o różnej wysokości wygodnie usiąść na krześle. Brak tej opcji właściwie przekreśla produkt. Zastanówmy się następnie, kto będzie używał krzesła. Czy będzie przeznaczone tylko dla jednego pracownika (lub domownika), czy też będzie używane przez kilka lub więcej osób? Należy dobrać mebel tak, aby można go było dopasować do wymogów wszystkich tych osób. Nowoczesne fotele biurowe posiadają zazwyczaj szereg opcji regulowania, jednak pomimo tego nie każde nadaje się dla każdego. Trzeba mieć to na uwadze, dokonując wyboru.

Dokładne sprawdzenie funkcji

Można też zwrócić uwagę na to, czy elementy fotela da się dopasować indywidualnie. Dobrej jakości, ergonomiczne krzesło pozwoli samodzielnie dopasować każdy swój element. Idealna sytuacja jest wtedy, kiedy jesteśmy w stanie poruszać podłokietnikami, siedziskiem i oparciem niezależnie od siebie. Ten wysoki poziom personalizacji zagwarantuje, że krzesło będzie dobrze pasować do każdego, kto może z niego korzystać. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze są fotele, które mają dużą liczbę regulowanych funkcji. nowoczesne fotele biuroweNastępnie powinniśmy sprawdzić oparcie krzesła. Nowoczesne fotele biurowe powinny oferować pełne górne i środkowe wsparcie pleców. Jeśli zamierzamy siedzieć na danym krześle przez dłuższy czas, wsparcie pleców i ich naturalnego kształtu będą niezwykle istotne w zapobieganiu urazom lub napięciom. Warto też obejrzeć podpórkę lędźwiową fotela. Krzesła bez odpowiedniego podparcia lędźwiowego będą miały szkodliwy i spłaszczający efekt na dolnej części pleców. Dolna część pleców ma naturalną krzywą wewnętrzną, a źle zaprojektowane krzesła powodują wyprostowanie się tej krzywej. Upewnijmy się, że krzesło pomaga utrzymać normalną krzywiznę dolnej części pleców, aby pozostały one silne i zdrowe.