Kilka rad jak nie dać się oszukać w sieci

Internet i strefa IT to najprężniej rozwijająca się branża w XXI wieku, niemniej jednak mogą wiązać się z nią nieprzyjemne sytuacje, które potrafią zniszczyć niejednej osobie życie. Firmy zajmujące się ochroną danych osobowych w Internecie, takie jak www.securitypartners.pl doskonale wiedzą, ze wystarczy minuta nieuwagi, a w niepowołane ręce mogą wpaść informacje, dzięki którym można stać się bez grosza przy duszy.

Wiedza podstawowa

www.securitypartners.pl

Częsta zmiana haseł jest jednym z pierwszych komunikatów pojawiających się podczas logowania do internetowych kont bankowych. Nie wyskakują one przypadkiem. Dla zdeterminowanego hakera zmiana haseł nie jest żadnym wyzwaniem, nie mniej jednak mniej doświadczony osobnik może odebrać to jako przeszkodę nie warta przeskoczenia. www.securitypartners.pl poleca jak najczęstszą zmianę haseł dostępu szczególnie osobom prowadzącym swój własny biznes. To właśnie inwestorzy są najbardziej narażeni na różnego rodzaju ataki na swój biznes, nie tylko od osób prywatnych ale również przez swoją konkurencję. Nie warto jest dawać im szansy, tak więc obok częstej zmiany hasła serdecznie odradza się logowania na popularne hot-spoty, czyli publiczne sieci udostępniane użytkownikom w miejscach turystycznych, takich jak dworce, lotniska, centra handlowe itd. Klikając przez przypadek jeden link, który nawet nie wygląda groźnie, ale może zczytać wszystkie potrzebne dane osobowe i wysłać na odpowiedni adres. Skutki takiego zdarzenia mogą być co najmniej nieprzyjemne. Tworzone hasła, aby być bezpiecznymi hasłami, powinny zawierać co najmniej 10 znaków. Najlepiej by posiadały one małe i wielkie litery oraz liczny. Dobrze, żeby nie były tendencyjne, czyli np. „1234” czy „qwerty”.

Ostrożności nigdy za wiele

www.securitypartners.pl przypomina, że większość poważnych portali posiada opcję wieloetapowego uwierzytelnienia, bez którego zalogowanie się nie jest możliwe. System wymaga nie tylko podania standardowego loginu i hasła ale również kodu wysłanego na numer telefonu. Podwójne zabezpieczenia odstrasza drobnych włamywaczy. Ochrona danych osobowych w Polsce i na świecie jest niezwykle istotnym tematem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w biznesie. Wystarczy chwila nieuwagi, jeden drobny błąd, a wszystkie dane firmy mogą zostać przekazane w niepowołane ręce.