Baterie – pięta achillesowa współczesnej elektroniki użytkowej

Krótki czas działania na jednym ładowaniu baterii i ogólnie krótki okres żywotności tego typu sprzętu to jedna z podstawowych barier w rozwoju współczesnej elektroniki użytkowej. Oczywiście od ogólnej reguły są pewne wyjątki, czego najlepszym potwierdzeniem jest nowoczesny sprzęt do zadań specjalnych tj. Toughbook CF-19, czyli niewielki notebook, który może pełnić funkcję tableta, takie dwa w jednym. Urządzenia tej klasy standardowo wyposażone są w bardziej pojemne baterie, dzięki czemu okres pracy na jednym ładowaniu baterii znacznie się wydłuża, nawet do 10 godzin nieprzerwanej pracy. Toughbook CF-19 to idealny sprzęt dla biznesmenów lub innych osób często będących w podróży. Bateria tego urządzenia jest bowiem w stanie wytrzymać kilkugodzinny lot samolotem lub dłuższą podróż pociągiem.

Oczywiście Toughbook CF-19 to nie tylko mocniejsza i bardziej trwała bateria, to także mnóstwo innych podwyższonych parametrów technicznych m.in. wyższa odporność na wstrząsy, na upadki z wysokości, na kurz czy na przypadkowe zalanie wodą. Taki sprzęt jest wykorzystywany m.in. przez wojsko, co tylko potwierdza jego przydatność do pracy w terenie, nierzadko w trudnych warunkach pogodowych, w upałach i w mrozie. Po cichu trzeba liczyć, że rozwiązania zastosowane w takich urządzeniach wkrótce zostaną przeniesione na klasyczne tablety, dzięki czemu ich codzienne użytkowanie będzie bardziej wygodne i bezpieczne.

Szczegółowe informacje dotyczące Toughbook CF-19 znajdziesz na http://www.toughelectronics.pl/pol_m_toughbook_Toughbook-CF-19-229.html